דף הבית >> אודות
 

מקטנות, אני יוצרת ומרחיבה את ליבי וידיעותיי בלימודי אמנות. במקביל ללימודיי האקדמיים, הכוללים תואר ראשון במשפטים ומדע המדינה מאוניברסיטת בר-אילן, הסמכה כחברה בלשכת עורכי הדין ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, נשא אותי ליבי לבקש חוכמה ולמצוא "נישה" אמנותית, ייחודית משלי, המשלבת בין אהבתי לעיצוב ואסתטיקה לבין הנאה ממלאכת-יד עדינה, הנוהגת מאות בשנים.

אהבת כובעים היא לי נחלת אמהותיי.
בשנות ה-20' של המאה העשרים, היגרה משפחתה של סבתי מצד אמי לארצות הברית. גינוני הלבוש הארופאים המוקפדים, שהביאו עמם ממולדתם, יחד עם הקידמה האמריקאית, הובילו להקמת עסק משפחתי של כובעים לנשים, שנקרא "Louie Feldman Hats".
סבתי השתלבה בסלון הכובעים המשפחתי הן בתור מעצבת כובעים והן כ"מודליסטית הבית".
בשלהי אותה מאה, בשנת 1999, נפגשתי לראשונה עם הגב' סופיה באך, אחרונת בעלי סלוני הכובעים הידועים בתל-אביב. החיבור בינינו היה מיידי, ובסופה של אותה פגישה נאותה הגב' באך לשאלתי ולבקשתי, ללמדני את רזיה העתיקים של אמנות עיצוב כובעים:
החל משלב יצירת בסיס הכובע, בנייתו יש מאין, על אימומים מעץ בני עשרות רבות בשנים, דרך עבודה עם מרקמים שונים של קש ובדים (קטיפה, תחרה, משי, לֶבד ועוד), וכלה בעיטור כובעים והגימור המוקפד, הכל בעבודת יד, "מעשה ידי אָמן".

לאחר כשנתיים של לימודים נעשיתי "מדיסיטית" (כלשונה של מורתי), היוצרת כובעים בהתאמה אישית, על-פי מידת הראש של הלקוחה, כאשר כל כובע הוא יחיד ומיוחד, שכן אני מקפידה שלא לעצב כובע הזהה לגמרי למשנהו.

בימינו, הלכו ונתמעטו מן הארץ יודעי סוד מלאכת עיצוב כובעים, ה"מדיסטים" (Milliner,Chapelier,Modiste). כתוצאה מכך, פרט למגוון הרחב והנפלא של בדים, המצוי בארץ, את מרבית חומרי הגלם מהם עשויים כובעיי אני מייבאת מחו"ל. כך, לדוגמא, הקש ממנו אני יוצרת את כובעי הקיץ הינו מסוג Parasisal, אשר נארג ביד. זהו הקש האיכותי ביותר שניתן להשיג כיום בעולם (דרושים חמישה ימי עבודה של אורג מיומן בכדי ליצור קש עבור כובע אחד!), והוא מיובא על-ידי, בצורתו הגולמית, מהמזרח. 

במהלך השנים צברתי בין ידיי נסיון רב בעיצוב כובעים בהתאמה אישית, שהובילוני לגיבוש סגנון ייחודי משלי, סגנון שאני נהנית – בחפץ כפיה – להעמיק ולהרחיב במפגש אישי עם כל לקוחה ועם כל כובע מחדש.

יוכבד


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים